„Ach! Odessa – Mama…” w Teatrze Żydowskim

"Ach! Odessa - Mama"; fot. A. Wencel

Teatr Żydowski zaprasza widzów w dniach 12, 13 i 14 lutego na musical „Ach! Odessa – Mama…” w reżyserii Jana Szurmieja z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego. To przedstawienie, które już od kilku lat jest absolutnym hitem i plasuje się na drugim miejscu pod względem liczby widzów, tuż po kultowym „Skrzypku na dachu”.

„Ach! Odessa – Mama…” ukazuje romantyczny świat bandyckiej dzielnicy Odessy, tzw. Mołdawanki na początku XX w. Odessa była „ziemią obiecaną” dla wszystkich, którzy chcieli szybko się wzbogacić. Nie tylko dla kupców, handlarzy i przemytników, ale także dla złodziei i bandytów. Wśród tych ostatnich rządził legendarny Benia Krzyk – król żydowskich złodziei.

Musical oparty jest na „błatnych pieśniach”, będących prostą opowieścią o uczuciach, miłości, honorze, zdradzie, zaprawiony siarczystym poczuciem humoru. Oprawę dla odesskiego półświatka tworzą dźwięki muzyki żydowskiej, rosyjskich romansów, rumuńsko-besarabskich rytmów, turecko-kaukaskich brzmień, czy kozackich pieśni ludowych.

Spektakle: 12, 13, 14 lutego 2016 r. o godz. 18.00

Czas trwania: 3 h (z przerwą)

Bilety: 60-70 zł

Rezerwacja biletów pod numerem (+48 22) 8506450, (+48 22) 8505656 i bow@teatr-zydowski.art.pl oraz online http://www.teatr-zydowski.art.pl/

Więcej informacji, zdjęcia, recenzje: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/ach-odessa-mama