„Piękna i Bestia” – spektakl muzyczny dla dzieci

"Piękna i Bestia", fot. A.Wencel/TŻ

Teatr Żydowski w Warszawie zaprasza na spektakl muzyczny dla dzieci pt. „Piękna i Bestia” w reżyserii Leny Szurmiej. Przedstawienie wystawiane jest w języku polskim.

„Piękna i Bestia” po raz pierwszy spisana została przez Gabrielle-Suzane Barbot de Villeneuve w XVIII w. Wersja bardziej uproszczona i bardziej znana do dziś, napisana została przez Jean-Marie Leprince de Beaumont, także w XVIII w. Baśń ta, jak każda inna, należąca do klasyki, ukazuje wady i zalety człowieka. Oprócz takich tematów jak egoizm, dobro czy miłość, uświadamia bardzo mocno problem nietolerancji inności. Pokazuje, że miłość i akceptacja zwyciężają strach i zamieniają Bestię w człowieka. Najbliższe terminy: 24 lutego i 2 marca (środy) g. 9.00 i 11:30.

Scenariusz i reżyseria: Lena Szurmiej
Muzyka: Teresa Wrońska
Scenografia, kostiumy: Marta Grudzińska
Obsada: Bella – Izabella Rzeszowska, Bestia – Piotr Chomik, Ojciec – Henryk Rajfer, Siostry – (Adela i Greta) – Joanna Rzączyńska i Małgorzata Trybalska, Książka – Katarzyna Post, Dzbanuszek – Mariola Kuźnik, Kandelabr – Marek Węglarski, Koń – statysta Jarek Staniszewski
Czas trwania: 90 min z przerwą
Strona spektaklu: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/piekna-i-bestia
Bilety: 30 zł (bilety grupowe po 25 zł)
Język spektaklu: polski
Miejsce: Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich – Centrum Kultury Jidysz, Warszawa, Plac Grzybowski 12/16
Rezerwacja biletów pod numerem (22) 850 64 50, (22) 850 56 56 i online http://www.teatr-zydowski.art.pl/