Otwórz się na Izrael! (galeria)

W Rzymie widziało ją 30 tys. ludzi. Warszawa ma zamiar pobić ten rekord. Już w marcu w Soho Factory obejrzymy wyjątkową multimedialną wystawę o Izraelu „Open a door to Israel”.

– To dla nas bardzo ważne, że Warszawa zdecydowała się być partnerem naszej wystawy. Myślę, że to będzie dobre partnerstwo – mówiła ambasador Izraela, Anna Azari, podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami.

– To dla nas bardzo ważny projekt – zapewniała Małgorzata Naimska, zastępca dyrektora Biura Kultury Urzędu m. st. Warszawy. – To piękna, nowoczesna, interesująca wystawa. Jako miasto staramy się wiele robić, by przeciwdziałać postawom ksenofobicznym, w tym antysemityzmowi. Wystawa może spowoduje, że takich postaw będzie mniej, bo one wynikają z niewiedzy.

„Open a door to Israel” pokazano po raz pierwszy w Rzymie w styczniu tego roku. Teraz przyjedzie do Warszawy, a później znajdzie się w paryskim Luwrze. Wystawa odwiedzi też Moskwę i latem trafi do Rio de Janeiro. W przyszłym roku zobaczą ją widzowie w Stanach Zjednoczonych.

Multimedialna ekspozycja pokazuje dziedzictwo Izraela w niespotykany sposób. To kraj gdzie nowoczesność i tradycja przeplatają się ze sobą. Projekt pozwala odkryć Izrael bez wychodzenia z domu. Składa się on z dziewięciorga interaktywnych drzwi-ekranów, które możemy otworzyć. Za każdym z nich znajdziemy coś innego. Wszystkie te elementy złożą się na DNA Izraela – wartości i tożsamość współczesnego kraju. – Pokażemy nowe technologie, życie rodzin (będzie można zajrzeć nawet do izraelskiej lodówki), sporty ekstremalne – mówi Marta Kubica z ambasady Izraela. – Część druga wystawy to multimedialne show, gdzie robot pokazuje świat tętniący życiem.

Widzowie obejrzą też 9-minutowy film pokazujący osiągnięcia Izraela.

Instalacja OPEN A DOOR TO ISRAEL będzie czynna w dniach 12-20 marca 2016 roku (pn.-czw. w godz. 9:00-16:00 i pt.-ndz. w godz. 10:00-20:00.). Do hali 16 w Soho Factory przy ul. Mińskiej 25 w Warszawie zaprasza organizator wydarzenia – Ambasada Izraela w Polsce. WSTĘP WOLNY.