Premiera książki Joanny Fabickiej “Rutka”

“Rutka” Joanny Fabickiej ma w sobie wszystko to, co dzieci lubią w książkach najbardziej: tajemnicę, nieoczekiwane zwroty akcji i odrobinę magii. Powieść ukazała się w czwartek, 18 lutego, nakładem Wydawnictwa Agora. Patronem medialnym książki jest portal Jewish.pl.

“Rutka” to ciepła i mądra opowieść o tęsknocie oraz potrafiącej ją ukoić sile przyjaźni. Autorka udowadnia, że dla dzieci można pisać – nawet o trudnych sprawach – w sposób wzruszający, ale też zaskakująco zabawny.

Rutka

Dziesięcioletnia Zosia, bohaterka książki jako jedyna z ulicy nie wyjechała na wakacje. Spędza je na wyludnionych Bałutach w Łodzi – dzielnicy odrapanych kamienic i mrocznych zakamarków. W pewne upalne, sierpniowe popołudnie spotyka na podwórku Rutkę, tajemniczą dziewczynkę z rudym warkoczykiem. Od tej chwili zacznie się ich zwariowana podróż w czasie, w której towarzyszyć im będą kurczak bez głowy i ekscentryczna ciotka Róża. Czy Zosia odgadnie, kim naprawdę jest Rutka? Czy odnajdzie jej rodziców? I gdzie właściwie leży Diamentowa Planeta?

– Opatrzona pięknymi ilustracjami, mądra, porywająca książka. Napisana z ogromną wrażliwością i poczuciem humoru. Traktująca młodego czytelnika serio, pobudzająca wyobraźnię. Polecam zarówno dzieciom, jak i dorosłym – mówi o książce aktorka Maja Ostaszewska.

Joanna Fabicka jest z wykształcenia filmoznawczynią, z zawodu pisarką, autorką książek dla dorosłych i dzieci, w tym bestsellerowej serii o dojrzewaniu Rudolfa Gąbczaka.

Od 18 lutego br. książkę “Rutka” można kupić w salonach Empik, księgarniach Matras, w sieciach Media Markt i Saturn oraz w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 801 130 000, a także w formie e-booka na Publio.pl.