Była kongreswoman uważa, że Izrael stał za zamachami w Europie

Cynthia McKinney opublikowała film, który ma udowodnić, że Izrael jest odpowiedzialny za ataki w Nicei i Monachium. “Dowodem” jest jej zdaniem obecność w obu miejscach izraelskiego fotografa.

McKinney jest członkinią partii demokratycznej. Na Twitterze opublikowała film, który opatrzyła komentarzem: “Ten sam izraelski fotograf uchwycił tragedię w Nicei i Monachium. Jak to możliwe? Pamiętacie Tańczących Izraelczyków?”.

W filmie pojawia się teza, że Richard Gutjahr, niemiecki dziennikarz żonaty z byłą parlamentarzystką Knesetu Einat Wilf, był obecny zarówno na miejscu zamachu w Nicei, jak i w Monachium. Ze zdjęć opublikowanych przez Gutjahra wynika, że rzeczywiście był w Nicei, ale nic nie wskazuje na to, by był również w Monachium. Nic nie wiadomo również o tym, jakoby przyjął izraelskie obywatelstwo.

Tańczący Izraelczycy to odniesienie do teorii spiskowej, jakoby 11 września 2001 pięciu Izraelczyków tańczyło w New Jersey świętując ataki na WTC.

McKinney była w przeszłości oskarżana o zachowania antysemickie. W 2002 straciła nominację demokratów po tym, jak jej ojciec w telewizji powiedział, że “Żydzi kupili wszystkich”.