“Rozmowy uchodźców” w muzeum Polin

http://www.polin.pl/pl/edukacja

Muzeum Polin poszerza swoją ofertę edukacyjną. W listopadzie premierę będzie miał – przygotowany specjalnie dla młodych widzów – spektakl poświęcony uchodźcom. W specjalnych warsztatach będą mogli wziąć udział nie tylko uczniowie, nauczyciele, ale również katecheci.

Muzeum zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną na konferencji, która odbyła się 15 września. Placówka ma w swojej ofercie zajęcia płatne, jak i bezpłatne. Propozycji jest coraz więcej ze względu na coraz większe zainteresowanie warsztatami antydyskryminacyjnymi. W ofercie dla katechetów znalazły się dwa warsztaty: “Żydowski cykl życia” oraz “Kalendarz żydowski”.

Polin proponuje też spektakle dla młodzieży. 23, 24 i 25 września zaprezentowany zostanie “Stan wyjątkowy” w reżyserii Doroty Ogrodzkiej. 9, 10 i 14 listopada muzeum pokaże zaś “Rozmowy uchodźców” na podstawie Bertolta Brechta. “Chcemy zderzyć dwie sytuacje: uchodźców politycznych z lat trzydziestych XX wieku i sytuację współczesną. Dziś uchodźca to postać bezosobowa, abstrakcyjna, obecna głównie w mediach – oderwana od realnej sytuacji rozgrywającej się na wodach Morza Śródziemnego. Uchodźca stał się symbolem zagrożenia i w takiej formie funkcjonuje jako uzasadnienie nowego nacjonalizmu rozlewającego się po całej Europie” – informują organizatorzy spektaklu. Przedstawieniu towarzyszyć będą warsztaty o tematyce antydyskryminacyjnej.

Muzeum przeciwstawi się również fali antyislamizmu. Służyć temu będą warsztaty “Dzieci Abrahama”, które skupią się na podobieństwach i różnicach między judaizmem, chrześcijaństwem a islamem.

Więcej informacji na stronie http://www.polin.pl/pl/edukacja