Pozew o zniesławienie odrzucony. Poseł brał twarde narkotyki

Oren Hazan, fot. יאיר ליברמן - Own work, CC BY-SA 4.0

We wtorek izraelski sąd zdecydował o odrzuceniu pozwu wytoczonego Amitowi Segalowi, dziennikarzowi Kanału 2, potwierdzając rzetelność reportażu na temat parlamentarzysty i członka partii Likud, który w czasie prowadzenia kasyna w Bułgarii miał zażywać twarde narkotyki.

Oren Hazan pracował w Bułgarii zanim został członkiem Knesetu. W czerwcu 2015 izraelski Kanał 2 wyemitował materiał, z którego wynikało, że w 2013 Hazan wynajmował prostytutki dla swoich przyjaciół i zażywał narkotyki, zarządzając kasynem w Burgas. Parlamentarzysta pozwał dziennikarza, domagając się miliona szekli zadośćuczynienia. We wtorek pozew ten został odrzucony, ponieważ – jak uzasadnił sędzia – reportaż “odzwierciedlał rzeczywistość taką, jaka była”.

Dwóch świadków zeznało przed sądem, że Hazan zażywał metamfetaminę. W materiale podano, że mógł ją również sprzedawać, czego nie udało się udowodnić. Z tego powodu Kanał 2 musi zapłacić 40 tys. szekli zadośćuczynienia.

Materiał Kanału 2 sprawił, że parlamentarzysta został odsunięty od ważnych działań prowadzonych w Knesecie. Został też porzucony przez narzeczoną.

Zarówno prostytucja, jak i posiadanie narkotyków, są w Bułgarii nielegalne. O losie Hazana w Knesecie musi teraz zdecydować jego partia.