Izraelczycy wprowadzają inhalator medycznej marihuany

Inhalator z zestawem kartridżów, fot. materiały prasowe Syqe

Teva zajmie się sprzedażą i dystrybucją inhalatorów marihuany na terenie Izraela. To pierwsza firma farmaceutyczna, która wprowadza do obrotu izraelski inhalator, pozwalający precyzyjnie odmierzać dawki leku.

Zgodnie z umową, Teva posiada wyłączność na dystrybucję urządzenia na izraelskim rynku. Zostało ono opracowane przez telawiwski start-up Syqe Medical.

Inhalator przeszedł już fazę testów. Wykorzystuje go szpital Rambam w Hajfie. Izraelskie Ministerstwo Zdrowia ma zezwolić na używanie inhalatora przez pacjentów w ich domach od 2017 roku.

– Teva wchodzi na rynek związany z medyczną marihuaną, starając się pomóc pacjentom cierpiącym z bólu, co jest jednym z głównych obszarów terapeutycznych firmy – zapewnia Avinoam Sapir, szef izraelskiej Tevy.

Inhalator będzie zawierał specjalne kartridże, które wypełnia się lekiem. Dzięki temu zarówno lekarz, jak i pacjent, będą mogli kontrolować zużywanie marihuany. Dodatkowo pomoże specjalna aplikacja na telefon, która może monitorować stan pacjenta.

Więcej o urządzeniu http://www.syqemedical.com/