Teatr z Izraela na festiwalu w Warszawie

Trwa sprzedaż biletów na 9. Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF. Wśród grup z kilku krajów będzie pokazywany spektakl „Wrogowie. Historia pewnej miłości” na podstawie I. B. Singera ze Studia Sztuk Performatywnych im. Yorama Loevenstaina z Izraela.

Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych ITSelF to teatralne biennale, którego pierwsza edycja odbyła się w 2002 roku z inicjatywy ówczesnego rektora Jana Englerta. Głównym celem festiwalu jest promocja kultury teatralnej i scenicznych talentów, wymiana doświadczeń oraz zbliżenie kultur poprzez spotkanie artystów. Festiwal ma charakter konkursowy. Jedenaście spektakli oceni Jury w składzie: Sarah Hickler, Danuta Stenka, Patrick Spottiswoode i Allan Starski.

Podczas tegorocznej odsłony festiwalu zostaną zaprezentowane spektakle z Polski, Słowacji, Izraela, Rumunii, USA, Iranu, Włoch, Belgii, Finlandii i Peru.

9. edycja Festiwalu ITSelF odbędzie się w dniach od 30 czerwca do 6 lipca 2017 roku. Spektakle prezentowane są na scenach Teatru Collegium Nobilium, Teatru Ateneum, Teatru Syrena. Wszystkie spektakle prezentowane będą z napisami w języku polskim i angielskim.

Więcej informacji na stronie festiwalu: festiwal.at.edu.pl

ITSELF_Program