Działacz narodowców ujawnił, że ma żydowskie korzenie

Kevin Wilshaw, fot. Kanał 4

Kevin Wilshaw, działający w brytyjskim ruchu narodowym od przeszło 40 lat, we wtorek ogłosił, że jest gejem oraz ma żydowskie korzenie. Opuścił już szeregi narodowców i zapewnia, że teraz będzie zwalczał ugrupowania neonazistowskie.

Wilshaw udzielił wywiadu Programowi 4 brytyjskiej telewizji. Dotychczas mężczyzna nie unikał występowania w brunatnym uniformie, noszenia na ramieniu swastyki oraz świętowania urodzin Hitlera.

W wywiadzie powiedział, że jego matka była Żydówką, a jej nazwisko brzmiało Benjamin. Mimo to, sam deklarował do tej pory, że nienawidzi Żydów. “Słowo ‘Żydzi’ oznacza masę osób, których nie można spersonalizować. Mówiąc to, nie widzisz pojedynczego człowieka. To uogólnienie doprowadziło do celowego zamordowania 6 milionów osób” – powiedział w wywiadzie.

Wilshaw stwierdził również, że część jego kolegów narodowców podejrzewała, że jest gejem. Wówczas okazywali mu jawną niechęć. To sprawiło, że postanowił się ujawnić.

“Kiedy takie działania nagle są skierowane przeciwko tobie, zdajesz sobie sprawę z tego, że są złe. Czuję się winny” – przyznał w wywiadzie.