Wieczór sylwestrowy z Teatrem Żydowskim

Wieczór sylwestrowy w Teatrze Żydowskim to wspólna podróż do czasów, kiedy język jidysz królował na warszawskim Grzybowie, kiedy według legendy nawet Wisła szeptała po żydowsku. W ten jeden magiczny wieczór przeniesiemy się w czasie, by spędzić kilka chwil na żydowskiej ulicy. Będziemy się dobrze bawić, podglądać kłótnie plotkarek, zajrzymy do szabasowej kuchni i na żydowski rynek.

Każdy z gości otrzyma drobny upominek, w tym czerwoną nitkę pobłogosławioną przez rabina. Nitka, którą nosi się na nadgarstku to element żydowskiej kabały. Słowo kabała oznacza przyjmowanie. W Nowy Rok przyjmujemy to, co niesie nam przyszłość, zostawiając za sobą troski i problemy z poprzedniego roku.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru sylwestrowego, aktorzy Teatru Żydowskiego i wierni widzowie, spotkają się w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa. MAZL-TOV! Na szczęście!

Termin: 31 grudnia 2016 r., godz. 19.
Miejsce: gościnnie w Klubie Dowództwa Garnizonu przy alei Niepodległości 141A
BILETY: Cena: 150 zł – do kupienia online oraz w kasie Teatru (Klub Dowództwa Garnizonu Warszawa, al. Niepodległości 141A)
Rezerwacja biletów pod numerem tel.: (22) 526 20 34, (22) 526 20 32, (22) 850 56 56, mailowo bow@teatr-zydowski.art.pl oraz online.
Więcej informacji na stronie.