Prezydent składa życzenia. W tym roku Chanuki w Pałacu nie będzie

Chanuka w Pałacu Prezydenckim w 2015 r., źródło: raport roczny FODŻ

Prezydent Andrzej Duda złożył społeczności żydowskiej w Polsce życzenia z okazji Chanuki. W tym roku nie odbędzie się świąteczne spotkanie w Pałacu Prezydenckim.

Zwyczaj zapalania świec chanukowych w siedzibie głowy państwa wprowadził w 2006 prezydent Lech Kaczyński. Takie spotkania odbywały się regularnie. Do tej pory nie zorganizowano ich tylko raz – w czasie ostatniego roku prezydentury Bronisława Komorowskiego.

W ubiegłym roku z okazji Chanuki prezydent wraz z małżonką gościli liczne grono przedstawicieli polskich Żydów. Spotkanie, w którym wezmą udział przedstawiciele organizacji żydowskich odbędzie się prawdopodobnie 13 stycznia 2017.

“Chciałbym, aby ten wyjątkowy świąteczny czas, jednoczący mieszkańców naszego kraju, przypominał nam, współczesnym, o wspaniałym tysiącletnim dziedzictwie ziemi Polin. Niech ta szczególna atmosfera trwa także na co dzień, niech inspiruje i zachęca do dalszego wspólnego budowania dobrej przyszłości naszej Ojczyzny. Wszystkim Państwu z serca życzę radości i spokoju, zdrowia i szczęścia, satysfakcji z dotychczasowych sukcesów oraz pełni sił potrzebnych do realizowania wciąż nowych zamierzeń” – napisał w liście skierowanym do społeczności żydowskiej prezydent Andrzej Duda.