Ojcowie walczący z alimentami porównują swoją sytuację do Holokaustu

Organizacja Dzielny Tata walczy m.in. o likwidację alimentów dla rodziców chcących wychowywać dziecko. Kilka dni temu zamieściła na swojej stronie zdjęcie bramy obozu Auschwitz. Napis “Arbeit macht frei” zmieniono na “Praca na alimenty czyni wolnym”. Mimo prośby przedstawicieli Muzeum Auschwitz-Birkenau fotomontaż nie został usunięty.

Czego domagają się ojcowie skupieni w organizacji Dzielny Tata? Ich postulaty to m.in.: zlikwidowanie alimentów dla rodziców chcących wychowywać dziecko; umorzenie wszelkich długów alimentacyjnych powstałych do tej pory rodzicom, którzy deklarują chęć opieki nad swoim dzieckiem; wypuszczenie z więzień rodziców odizolowanych za nie płacenie alimentów i przywrócenie im praw rodzicielskich – z automatu tym, którzy zadeklarują chęć opieki nad dzieckiem.

– Brama z napisem ‘Arbeit macht frei’ jest jednym z najważniejszych symboli niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady – miejsca, w którym zamordowano ok. 1,1 mln osób. Wykorzystywanie i instrumentalizowanie tragedii Auschwitz jest smutne i niestosowne, a także bolesne dla wielu osób, m.in. tych, którzy przeżyli koszmar Auschwitz. Dlatego bardzo prosimy o usunięcie tego zdjęcia – napisali do administratorów strony przerzdstawiciele Muzeum Auschwitz.

Właściciele strony Dzielny Tata nie usunęli zdjęcia do tej pory, mimo licznych protestów użytkowników FB.