Prezydent Andrzej Duda odwiedzi Jerozolimę, Betlejem i Ramlę

Prezydent Andrzej Duda w Muzeum Historii Żydów Polskich, 3.03.2016

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda uda się z wizytą do Izraela i Autonomii Palestyńskiej.

We wtorek polski prezydent spotka się w Jerozolimie z prezydentem Izraela Reuwenem Riwlinem. Następnie, wraz z małżonką, odwiedzi Instytut Jad Waszem, gdzie zwiedzi wystawę, Salę Imion oraz złoży wieniec w Sali Pamięci. Tego dnia para prezydencka uda się również pod Ścianę Zachodnią. Wieczorem prezydent wręczy Order Orła Białego Szewachowi Weissowi.

W środę Andrzej Duda pojedzie do Betlejem, gdzie spotka się z Mahmudem Abbasem. Po rozmowach plenarnych prezydent uda się do sierocińca Dom Pokoju, prowadzonego przez siostry elżbietanki. Jedna z sióstr również otrzyma odznaczenie od prezydenta. Wieczorem, już w Jerozolimie, para prezydencka odwiedzi Centrum im. Menachema Begina, gdzie zobaczy wystawę “Żydzi w Wojsku Polskim”.

W czwartek Andrzej Duda weźmie udział w spotkaniu na temat relacji polsko-izraelskich oraz bezpieczeństwa międzynarodowego organizowanym przez Israel Council on Foreign Relations i Polski Instytut Spraw Międzynarodowych w Jerozolimie. Natomiast w Ramli złoży wieniec na brytyjskim cmentarzu wojennym, gdzie znajdują się 272 polskie groby żołnierskie z lat 1940-47.