Adam Michnik autorytetem dla studentów

fot. „Adam Michnik (2012)” autorstwa Heinrich-Böll-Stiftung – Flickr: Adam Michnik. Licencja CC BY-SA 2.0 na podstawie Wikimedia Commons

Decyzją studentów dziennikarstwa z całej Polski statuetkę w kategorii AuTORytet w 9. edycji Plebiscytu MediaTory otrzyma Adam Michnik. Studenci docenili wieloletnie doświadczenie dziennikarskie Adama Michnika, nagradzając go za całokształt jego pracy w zawodzie.

Oddając głos w tej kategorii, na karcie do głosowania studenci mogli wskazać dowolnego dziennikarza, którego uważają za swój dziennikarski autorytet. Od 2010 roku tytuł AuTORytetu przyznawany jest w zmienionej formule – nagradzane w nim są nie osiągnięcia w danym roku, a całokształt pracy dziennikarskiej. Dzięki temu nagroda zyskała ponadczasowy wymiar. W poprzednich edycjach Plebiscytu statuetki w tej kategorii zdobyli m.in. Wojciech Mann, Monika Olejnik, Marek Niedźwiecki i Wojciech Jagielski. Studenci nagradzają w niej za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy.

Zwycięzcy w pozostałych kategoriach 9. edycji Plebiscytu nadal pozostają tajemnicą i tradycyjnie zostaną ogłoszeni podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 28 listopada o godzinie 17.00 w Auditorium Maximum UJ przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie.

Źródło: mediatory.pl