Ajatollah Chamenei wspiera Palestyńczyków

fot. „Ayatollah Seyyed Ali Khamenei” by seysd shahaboddin vajedi – http://akkasemosalman.ir/wp-content/gallery/rahbar/namaz-eyid-1392.jpg. Licensed under CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons

Najwyższy przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei, zapewnił, że jego kraj będzie wspierać działania Palestyńczyków przeciwko Izraelowi “w każdy możliwy sposób” oraz zaprzeczył jakoby ataki palestyńskich nożowników można by nazwać terroryzmem.

Iran wspiera finansowo zarówno Hamas, jak i Hezbollah, które są uznawane przez USA i Izrael za organizacje terrorystyczne.

“Palestyńska intifada rozpoczęła się na Zachodnim Brzegu” – miał powiedzieć Chamenei. “Będziemy bronić ruchu Palestyńczyków w każdy sposób i tak długo jak to tylko możliwe”.

Sekretarz stanu USA, John Kerry, na początku tygodnia nazwał palestyńskie ataki terroryzmem. Chamenei podkreślił, że Palestyńczycy jedynie protestują przeciwko okupacji ich kraju.

W ciągu ostatnich dwóch miesięcy co najmniej 86 Palestyńczyków zostało zabitych podczas próby przeprowadzenia ataku oraz w starciach z izraelskimi żołnierzami. Co najmniej 19 Izraelczyków, Amerykanin i Palestyńczyk zostało zamordowanych w palestyńskich atakach.