Izraelska technologia oczyści wodę w Australii

W grudniu izraelska firma Mapal ogłosiła podpisanie pierwszego dużego kontraktu międzynarodowego. Izraelczycy będą współpracować z australijskimi inżynierami, wdrażając technologię, dzięki której oczyszczą wodę przemysłową w Australii.

System izraelskiej firmy Mapal metodą napowietrzania oczyszcza odpady przemysłowe: usuwa zanieczyszczenia i oddziela osady od wody. Zabieg eliminuje prawie wszystkie odpady stałe i zanieczyszczenia, umożliwiając dostawcom wody jej sprawny i szybki recykling.

Napowietrzanie jest oceniane przez profesjonalistów jako jedna z najlepszych metod oczyszczania wody i ścieków z zanieczyszczeń przemysłowych. W tym rozwiązaniu maszyna pompuje tlen do ścieków w celu zwiększenia fermentacji tlenowej, procesu, w którym bakterie przy udziale tlenu przekształcają materię organiczną w dwutlenek węgla, uwalniany później do atmosfery. Firma Mapal ulepszyła technikę bąbelków tlenu, tworząc ruchome napowietrzacze, które przemieszczają się po powierzchni wody, dostarczając tlen do całego zbiornika odpadów.

Źródło: itrade.gov.il