Merkel: Uchodźcy muszą wrócić do domu

Angela Merkel; fot. Müller / MSC, CC BY 3.0 de

Kanclerz Angela Merkel zapowiedziała, że uchodźcy przyjęci do Niemiec, będę musieli wrócić do swoich domów po zakończeniu wojny. Merkel tym samym stara się zmniejszyć falę krytyki, z jaką spotyka się ostatnio w swoim kraju w związku z polityką otwartych drzwi dla uchodźców.

Poparcie dla Merkel dramatycznie spadło, ponieważ Niemców coraz częściej krytykuję możliwość integracji 1,1 miliona uchodźców, którzy przybyli do tego kraju w ubiegłym roku.

W związku z obawami o wzrost przestępczości, prawicowa partia Alternatywa dla Niemiec głosi, że migranci przekraczający granicę nielegalnie powinni, w razie konieczności, zostać zastrzeleni.

Merkel podkreśla, że większość uchodźców otrzymała zgodę jedynie na czasowy pobyt. “Kiedy nastanie pokój w Syrii, a Państwo Islamskie zostanie pokonane w Iraku, wrócą do swoich krajów z wiedzą, którą u nas zdobyli” – powiedziała podczas spotkania członków partii CDU.

Kanclerz podkreśliła jednocześnie, że 70 procent uchodźców, którzy przybyli do Niemiec z byłej Jugosławii w latach 90. wróciło do swoich domów po wojnie.