Słopnice kibicują Berniemu Sandersowi (zdjęcia)

Senator Bernie Sanders i wójt Adam Sołtys; fot. Urząd Gminy w Słopnicach

Senator Bernie Sanders ubiega się o nominację Partii Demokratycznej w wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Jego rodzina pochodziła ze Słopnic, a obecni mieszkańcy tej miejscowości dobrze znają i lubią Berniego Sandersa.

Ojciec senatora Sandersa, Elliasz Sanders, w 1921 roku wyjechał  do Stanów Zjednoczonych ze Słopnic, gdzie mieszkał z rodziną pod numerem 215.

29 sierpnia 2013 gminę Słopnice odwiedził Bernie Sanders z żoną oraz bratem Larrym Sandersem i jego żoną. “Była to bardzo sympatyczna wizyta” – wspomina wójt Gminy Słopnice, Adam Sołtys. “Przekazaliśmy senatorowi zdjęcie domu, w którym mieszkała jego rodzina oraz dokumenty związane z rodziną. Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze, oprócz spraw związanych z rodziną senator bardzo interesował się sprawami społecznymi, organizacją służby zdrowia, edukacją, poziomem życia mieszkańców Słopnic itp.”

“Bardzo cieszymy się, że Bernard Sanders przyznaje się do polskich i słopnickich korzeni” – dodaje wójt. “I bardzo serdecznie, pozytywnie mu kibicujemy. Prywatnie senator Sanders jest bardzo  ciepłym, serdecznym, życzliwym, pogodnym człowiekiem. I zrobił na nas bardzo dobre wrażenie.”

Zdjęcia z wizyty senatora Bernie’go Sandersa w Słopnicach dzięki uprzejmości Urzędu Gminy w Słopnicach.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!