Purim – warsztaty dla dzieci w Teatrze Żydowskim

Teatr Żydowski zaprasza 23 marca o godzinie 10.00 dzieci wraz z rodzicami na warsztaty plastyczno-muzyczne w ramach obchodów jednego z najbardziej radosnych żydowskich świąt, jakim jest Purim. Dzieci zapoznają się z historią i tradycją tego święta poprzez inscenizację teatralną. Będą one okazją do zagłębienia historii, tradycji, obrzędów i zwyczajów, związanych z tym świętem, a także świetnej zabawy. Zapraszają Hanna Kosowska i Etl Szyc.

Warsztaty odbędą się w Teatrze Żydowskim przy Placu Grzybowskim 12/16 w Warszawie. WSTĘP WOLNY! Konieczność rezerwacji miejsc: 22 850 64 50/51.

Jak każe starodawny obyczaj, w tym dniu wesoły nastrój święta Purim podkreślany jest poprzez zakładanie masek i kostiumów, dlatego wszystkie dzieci zaproszone są do przyjścia do teatru w przebraniu. Specjalny strój nie jest obowiązkowy, ale odważni będą mogli wziąć udział w konkursie na najciekawsze przebranie. Podczas spotkania dzieci będą mogły skosztować „uszu Hamana” – trójkątnych ciasteczek napełnionych słodkościami: makiem, rodzynkami, orzechami, czekoladą i marmoladą. Do aktywnego udziału w spotkaniu zaproszeni są również rodzice!

Strona wydarzenia: http://www.teatr-zydowski.art.pl/wydarzenia/purim-warsztaty-dla-dzieci