“Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca” w ŻIH

2 i 3 kwietnia sala wystawowa Żydowskiego Instytutu Historycznego zmieni się w scenę teatralną, w której Piotr Bikont wystawi spektakl zatytułowany „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca”, adaptację słynnej powieści satyrycznej autorstwa Ilji Erenburga.

Będzie to jedyna okazja, do obejrzenia spektaklu przygotowanego przez Stowarzyszenie Teatralne Badów w Warszawie!

W świat zmagań Lejzroka z prześladującym go pechem reżyser Piotr Bikont przenosi nas dzięki grze dwóch jedynie aktorów: Joanny Fidler (w roli tytułowej) i Pawła Pabisiaka, wcielającego się we wszystkie postaci spotykane przez „krawca mężczyźnianego” z Homla (m.in. głupawego rosyjskiego urzędnika, pijanego rotmistrza, żonę właściciela składu aptecznego, naiwnego aktora dziecięcego czy w paryskiego „smakosza i lowelasa”).

Trwająca dwie godziny adaptacja „Burzliwego życia Lejzorka Rojtszwańca” w reżyserii Piotra Bikonta obfituje w sceny komiczne, niekiedy wręcz slapstickowe, ale błędem byłoby sądzić, że spektakl ten jest wyłącznie kompilacją zabawnych historyjek. Ze względu na swoje refleksje natury filozoficznej oraz szczerą i dobroduszną mądrość życiową postać Lejzorka Rojtszwańca często porównuje się z wojakiem Szwejkiem. Trudno chyba o lepszą gwarancję inteligentnej rozrywki.

„Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca” zostanie wystawione dwukrotnie w dużej sali wystawowej Żydowskiego Instytutu Historycznego: 2 i 3 kwietnia 2016 roku. Oba spektakle rozpoczną się o godzinie 19:00 (przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 12 roku życia).

Wstęp za okazaniem dowodu wpłaty darowizny na cele statutowe ŻIH, który w cenie 30 zł kupić można w kasie Instytutu od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30–18:00.

Wpłat dokonywać można również poprzez system Pay Pal pod adresem: bit.ly/LEJZOREK_PAY_PAL

Po przesłaniu potwierdzenia tej operacji na adres mailowy: promocja@jhi.pl imienny dowód wpłaty darowizny czekać będzie w kasie Instytutu 30 minut przed spektaklem.

Szczegółowe informacje: tel: (22) 827 92 21 w godzinach pracy ŻIH.

Liczba miejsc ograniczona!