Wałęsa żałuje, że nie jest Żydem

Lech Wałęsa/facebook.com/lechwalesa/

“Nigdy w mojej rodzinie nie było krwi żydowskiej, co przyjmuję z ubolewaniem, daję słowo, gdybym był kawalerem i młodszym naprawiłbym ten błąd historyczny” – napisał były prezydent Lech Wałęsa na swoim profilu na Facebooku.

Lech Wałęsa jest znany ze swojej aktywności internetowej. Obecnie udziela się na FB, gdzie często odpowiada na pytania osób przeglądających jego profil. Trzy dni temu jeden z użytkowników zapytał: “Panie Lechu chciałem się zapytać czy to prawda czy nie? {173. Lech Wałęsa – Lejba Kohne} Nazwiska autentyczne (rodowe)”.

Wałęsa zaprzeczył.

“Nie jestem żydem. Tak odpowiadałem 20 lat wstecz i dziś odpowiadam.
Z przykrością informuję, że dziesięć pokoleń sprawdzały, różne źródła, poza moją wiedzą i zgodą, przysyłając mi anonimowo wyniki i nigdy w mojej rodzinie nie było krwi żydowskiej, co przyjmuję z ubolewaniem, daję słowo, gdybym był kawalerem i młodszym naprawiłbym ten błąd historyczny. Na dziś dowody mojej formalnej Polskości, sercowej nie mam wątpliwości; 1].obrzezany nie jestem można sprawdzić 2].od zawsze jestem praktykującym katolikiem 3].Groby fizycznie moich poprzedzających czterech pokoleń przodków jeszcze istnieją na cmentarzu w Sobowie, Brudzeń diecezja Płock i Mokowo diecezja Włocławek do sprawdzenia kto wątpi albo kłamstwa pisze.
Ja chciałbym wywodzić się z Narodu wybranego, ale nie dane to mi było, szkoda przywłaszczać niczego nie będę.”