Dzień Dziecka z Kicińską i Panią Stefą

Zapraszamy 1 czerwca o godz. 18.30 na spotkanie z Magdaleną Kicińską, autorką książki “Pani Stefa”. Z pisarką rozmawiać będzie Anna Dziewit Meller.

Spotkanie odbędzie się w Stacji Muranów (Warszawa, Andersa 13). Będzie to trzecia z serii rozmów z autorami nominowanymi do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

Nagroda Literacka m. st. Warszawy to prestiżowe wyróżnienie, którego historia sięga czasów przedwojennych. Konkurs jest kontynuacją tradycji nagrody o tej samej nazwie, przyznawanej w latach 1926-38, a przerwanej przez wybuch II wojny światowej. Pierwszym jej laureatem był najstarszy syn Adama Mickiewicza – Władysław, ostatnim zaś przed wojną – Leopold Staff. Nagrodą tą wyróżniono także twórców takich jak: Wacław Berent (1929), Tadeusz Boy-Żeleński (1933), Pola Gojawiczyńska (1935), Maria Kuncewiczowa (1937).

Nagroda Literacka m. st. Warszawy w obecnej formie przyznawana jest od 2008 roku, kiedy to Rada Miasta Stołecznego Warszawy przyjęła uchwałę reaktywującą to wyróżnienie.

Nagrody w konkursie przyznawane są w pięciu kategoriach. W regulaminie przewidziano miejsce nie tylko dla kategorii tradycyjnych jak proza, poezja, literatura dla dzieci i młodzieży, ale również stworzono kategorię wyłącznie dla pozycji varsavianistycznych – edycja warszawska. Szczególnym wyróżnieniem jest tytuł – warszawski twórca, przeznaczony dla wybitnych pisarzy, w szczególny sposób związanych z Warszawą.

Projekt Bukbuk Warszawa jest współfinansowany ze środków Urzędu m. st. Warszawy. Bukbuk Warszawa to 9 spotkań z twórcami nominowanymi do Nagrody, które odbywać się będą od kwietnia do listopada 2016.