ONR pod bramą Uniwersytetu Warszawskiego

Dzisiaj pod bramą główną Uniwersytetu Warszawskiego pojawiło się stoisko Obozu Narodowo-Radykalnego. Uczelnia odcina się od działań tej organizacji, podkreślając, że nie ma z nią nic wspólnego.

Stoisko ONR zauważyli przechodnie i studenci. Ich reakcje wpłynęły na to, że jeszcze tego samego dnia uczelnia opublikowała wyjaśnienia.

“Na Krakowskim Przedmieściu w pobliżu bramy uniwersyteckiej pojawiło się dzisiaj stoisko Obozu Narodowo-Radykalnego. Fakt ten poruszył wielu członków społeczności akademickiej, dlatego chcielibyśmy przypomnieć, że teren przed bramą UW należy do Miasta st. Warszawy, a nie do uczelni. Organizatorzy wszystkich wydarzeń, które odbywają się w tym miejscu, muszą uzyskać zgodę od służb miejskich, a nie administracji uczelnianej. Tak było i w tym przypadku. Zgodnie z informacjami, które uzyskaliśmy od policji, ONR ma zgodę na korzystanie z tego miejsca do godz. 13.30.

Uniwersytet Warszawski nie ma żadnego związku z tą inicjatywą. Ubolewamy, że wizerunek naszej uczelni jest wykorzystywany przez różne organizacje, których działalność nie ma nic wspólnego z misją Uniwersytetu.”