Radość Tory z rabinką Małgorzatą Kordowicz

fot. SaschaKokot via Wikimedia Commons

6 listopada o godz. 18 w Kościele Środowisk Twórczych pw. św. Alberta Chmielowskiego i św. Andrzeja Apostoła na Placu Teatralnym 18 w Warszawie odbędzie się spotkanie modlitewne Wspólna Radość Tory organizowane przez Polską Radę Chrześcijan i Żydów.

W tym roku rozważany będzie fragment z Tory z Księgi Kapłańskiej (19,34) na temat zasad przyjęcia przybysza. Komentarz ze strony żydowskiej wygłosi rabinka Małgorzata Kordowicz, komentarz ze strony chrześcijańskiej Magdalena Wolnik, odpowiedzialna za wspólnotę Sant’Egidio w Polsce.

Po części modlitewnej odbędzie się sympozjum pt. Inny w judaizmie i chrześcijaństwie. Wykład pt. „Polacy wobec uchodźców” wygłosi prof. dr hab. Krystyna Skarżyńska, kierownik Katedry Psychologii Społecznej Uniwersytetu SWPS oraz Pracowni Psychologii Politycznej w Instytucie PAN. Po wykładzie odbędzie się panel, w którym wezmą udział prof. UW Stanisław Krajewski, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów oraz Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny Kwartalnika Więź oraz członek Zarządu Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów. Spotkanie poprowadzi Bogdan Białek, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów.