Wraca “Skrzypek na dachu” Teatru Żydowskiego

Teatr Żydowski, wystawiający "Skrzypka na dachu" na placu Grzybowskim w Warszawie, czerwiec 2016

W listopadzie Teatr Żydowski nareszcie wraca ze swoim kultowym musicalem „Skrzypek na dachu”! Przedstawienia wystawiane będą gościnnie w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa w dniach 25, 26, 27 listopada oraz 6 i 7 grudnia. Zespół aktorski gorąco zaprasza wszystkich widzów na spektakle, obiecując niezapomniane wrażenia.

„Skrzypek na dachu” w reżyserii Jana Szurmieja to największy hit Teatru Żydowskiego z Warszawy. Autorem powieści, na podstawie której powstało libretto musicalu, jest Szolem Alejchem – klasyk literatury jidysz. W 2016 roku roku mija 100. rocznica jego śmierci i jesienne pokazy organizowane są w celu uczczenia jego pamięci. Przedstawienia były zaplanowane już w czerwcu 2016, jednak ze względu na problemy z siedzibą, odbyły się w formie happeningu na Placu Grzybowskim. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem w mediach i zostało nazwane „Skrzypkiem na Placu”. Dzięki przyjaznym instytucjom, które ugościły Teatr, publiczność będzie miała okazję znów zobaczyć musical. W pełnej formie wystawiany był ponad rok temu, w październiku 2015 roku, więc zdecydowanie warto się wybrać.

Dyrektor Teatru Żydowskiego, Gołda Tencer, apeluje: „Bądźcie z nami tak tłumnie, jak byliście w czerwcu na Placu Grzybowskim, kiedy zmuszeni byliśmy opuścić naszą Anatewkę. Dziękujemy Wam za wsparcie i pamięć i zapraszamy na najbliższe pokazy. Nie zawiedziemy Was, bo to dla Was i dzięki Wam gramy!”.