Są jeszcze bilety na „Skrzypka na dachu”!

Skrzypek na dachu / Teatr Żydowski, fot. Marta Kuśmierz

„Skrzypek na dachu” to musical znany i lubiany na całym świecie. Widowisko „Skrzypek na dachu” w reżyserii Jana Szurmieja jest również największym hitem Teatru Żydowskiego z Warszawy. Najbliższe przedstawienia wystawiane będą gościnnie w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa w dniach 29-30 stycznia oraz 8, 9 i 24 lutego. Dostępne są jeszcze bilety, więc jeśli ktoś jeszcze nie widział spektaklu, może teraz skorzystać z okazji.

Światowej sławy musical „Skrzypek na dachu” swoją warstwą muzyczną jak i tematem przemawia do publiczności na całym świecie. Za kanwę libretta posłużyła powieść Szolema Alejchema „Dzieje Tewjego Mleczarza”. Akcja rozgrywa się w 1905 r. w Anatewce, małym miasteczku na terenie Rosji carskiej, gdzie obok siebie żyją dwie społeczności – żydowska i rosyjska, które starają się nie wchodzić sobie w drogę. Historyczne tło akcji nawiązuje do rodzącego się komunizmu, rewolucji 1905 roku, a w finale do masowej emigracji ludności żydowskiej.

Tytułowy Tewje jest ubogim mleczarzem, ojcem pięciu córek, które chce wydać za mąż. One jednak nie zgadzają się z propozycjami swatki i szukają związków opartych na miłości. Tewje raz po raz staje przed wyborem, co jest ważniejsze: życie zgodnie z tradycją czy szczęście córek. Tymczasem do Anatewki dociera wiadomość o konieczności opuszczenia przez wszystkich Żydów miasteczka.

Terminy: 29-30 stycznia, 8-9 i 24 lutego, godzina 18.00
Miejsce: gościnnie w Klubie Dowództwa Garnizonu przy alei Niepodległości 141A
Czas trwania: 3 h 20 m (z przerwą)
Rezerwacja biletów pod numerem tel.: (22) 526 20 34, (22) 526 20 32, (22) 850 56 56, mailowo bow@teatr-zydowski.art.pl oraz online http://www.teatr-zydowski.art.pl/
Fanpage na Facebooku: https://web.facebook.com/teatrzydowski/
Więcej informacji, zdjęcia, recenzje: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/skrzypek-na-dachu