Terrorysta, który zabił trzech Izraelczyków był sprawcą przemocy domowej. Jego dom zostanie zburzony

Nimr Mahmoud Ahmed Jamal, fot. Facebook

Premier Izraela, Benjamin Netanjahu, zapowiedział, że dom terrorysty, który we wtorek rano zamordował trzech Izraelczyków, zostanie zburzony, a pozwolenia na pracę członków jego rodziny zostaną cofnięte.

37-letni Nimer Mahmoud Ahmad Jamal zamordował trzy osoby i ciężko ranił jedną przed wejściem do osiedla Har Adar. Kilka godzin wcześniej wysłał wiadomość do swojej żony, która opuściła go kilka tygodni temu, wyprowadzając się do Jordanii. Palestyńczyk przyznał, że był złym mężem i ojcem i przeprosił za swoje zachowanie. Poprosił ją, by wychowywała ich dzieci, które po rozstaniu pary mieszkały z nim na Zachodnim Brzegu. Kobieta wcześniej zgłaszała, że jej mąż dopuszcza się przemocy domowej.

Jamal pracował w osiedlu Har Adar, gdzie zajmował się sprzątaniem mieszkań. Jego była pracodawczyni określiła go jako “zupełnie normalnego” i “miłego” człowieka.

Policja zwraca uwagę, że wprawdzie rzadko zdarza się, by aktów terroru dokonywali Palestyńczycy będący ojcami i mający pozwolenia na pracę, ale nie ma jednolitego profilu terrorysty.

Benjamin Netanjahu wezwał Mahmouda Abbasa do potępienia dzisiejszego aktu terroryzmu.