24-godzinne wirtualne czuwanie, by zjednoczyć walkę z nienawiścią na całym świecie

29 kwietnia portal Jewish.pl weźmie udział w 24-godzinnym globalnym programie online, którego celem jest uhonorowanie ofiar przemocy na tle tożsamościowym. Program jednoczy ocalałych i obrońców praw człowieka niezależnie od tego gdzie mieszkają i w jakim są wieku. Założeniem jest przeciwdziałanie podziałom, dezinformacji i nienawiści w szkołach, grupach społecznych i mediach społecznościowych. Dołączyć może każdy – wystarczy zarejestrować się przez specjalny formularz.

„W obliczu rosnącej nienawiści i globalnej pandemii, która dzieli nas od siebie, bardzo ważne jest, abyśmy razem przekraczali granice różnic” – mówi David Fox-Estrin, założyciel i dyrektor generalny programu Together We Remember i wnuk czworga ocalałych z Holokaustu. „29 kwietnia zamierzamy zademonstrować różnorodność i ogrom pracy wykonywanej przez niesamowite organizacje na całym świecie, aby >>nigdy więcej<< stało się rzeczywistością, raz na zawsze”.

Program online jest kulminacyjnym wydarzeniem dorocznej kampanii pod nazwą Miesiąc Świadomości Ludobójstwa prowadzonej przez Together We Remember. To trzydzieści dni upamiętniania, edukacji i działań na rzecz zakończenia przemocy opartej na tożsamości. W programie biorą udział muzea, szkoły, organizacje pozarządowe i społeczności.

27 kwietnia na platformie internetowej spotkają się ze sobą przedstawiciele muzeów i organizacji praw człowieka z dwudziestu siedmiu krajów i kilkudziesięciu miast – od Hongkongu po Los Angeles. Transmisja rozpocznie się o godz. 6:01 w czwartek 29 kwietnia i będzie trwać przez 24 godziny. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane na żywo na stronie Together We Remember na Facebooku i kanale YouTube, gdzie widzowie będą mogli zadawać pytania uczestnikom. Zachęcamy do zarejestrowania się z wyprzedzeniem, aby otrzymać e-mail z przypomnieniem i linkami do transmisji na żywo.

Szczególnie polecamy spotkanie, które odbędzie się o godz. 22 – “Upamiętnianie Holokaustu w Polsce”. Wezmą w nim udział: Adara Goldberg (Holocaust Resource Center, Uniwersytet Kean), Joanna Sliwa (Claims Conference), Jakub Nowakowski (Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie), Grzegorz Kwiatkowski (zespół Trupa Trupa), Dara Bramson (dziennikarka), Menachem Kaiser (autor książki “Plunder” o poszukiwaniu rodzinnej własności w Sosnowcu), Katarzyna Markusz (Jewish.pl), Rachel Rothstein (Wydział Nauk Społecznych w Weber School w Atlancie).

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!