Kibice ubliżali?

“Katolickie s..i!”, tak zdaniem portalu niezależna.pl, mieli obrażać siostry Radwańskie kibice z Izraela podczas meczu rozegranego w tym kraju. Informacji tej jednak nikt nie potwierdza, a antyizraelskie nastroje, wywołane przez niszowy portal, przybierają na sile.

Agnieszka i Urszula Radwańskie grały w Izraelu z Julią Glushko i Shahar Peer. Polki wygrały 2:1. “Według relacji internautów, którzy oglądali mecz, polskie tenisistki były lżone przez siedzących na trybunach kibiców,” napisała niezależna.pl, narzekając na brak zainteresowania mediów tym tematem. “Oburzeni zachowaniem izraelskich kibiców katolicy i miłośnicy tenisa w Polsce domagają się wyjaśnienia całej sytuacji i wystosowanie pisma do rządu, z żądaniem zajęcia oficjalnego stanowiska w tej sprawie,” pisze dalej portal. Pytanie tylko w jakiej sprawie?

Według izraelskich mediów kibice rzeczywiście nie zachowywali się idealnie. Klaskali za każdym razem, gdy siostry Radwańskie popełniały błąd. Nikt jednak nie potwierdza, że padły obraźliwe dla polskich tenisistek okrzyki. Nikt poza portalem niezależna.pl, który publikuje już drugi artykuł na ten temat. “Kibice nie zachowywali się adekwatnie do miejsca i rangi zdarzenia. Nie zachowywali się jak przystało na kibiców tenisa, przeszkadzali w grze, wznosili okrzyki. Nie jestem w stanie powiedzieć co krzyczeli,” mówi portalowi Dawid Celt, członek polskiej ekipy tenisowej.

Skoro Dawid Celt nie wie, co krzyczeli kibice, to kto poinformował portal o “katolickich su..ch”? Czyżby siostry Radwańskie znały hebrajski? A może to izraelscy kibice krzyczeli po polsku? Tego dziennikarz niezależnej, Samuel Pereira, nie wyjaśnia. A szkoda.

Na facebooku szybko pojawiły się komentarze na ten temat. Na stronie Agnieszki Radwańskiej zawrzało. Kibice pisali: “Bądź Dumna z tego że jesteś Polką. Auschwitz do pracy gotowe jest znów”, “Polacy obudzcie się! Judeopolonia tuż tuż. Nasz Kraj okupują chazarscy żydzi! Nie pozwólmy aby syjoniści obrażalli nasze Polskie Kobiety! Niech żyje Wolna Polska!”, “Pani Agnieszko! jesteśmy z Panią a syjonistom mówimy Wara od Polaków!”, “media w Polsce są tylko polskojęzyczne a nie Polskie”, “Polski rząd powinien oskarżyć Żydów o antypolonizm. Gdyby to Polacy znieważyli Żyda Sikorski już kajałby się na kolanach” (pisownia oryginalna). Radwańska, ani nikt z administratorów jej strony, nie reagowali. Zamiast tego tenisistka zamieściła zdjęcie… kolacji, jaką jadła w Dausze.

Wciąż nie wiadomo skąd niezależna.pl wzięła informację o “katolickich su..ch”. Nie sposób znaleźć wiarygodne potwierdzenie tego incydentu. Siostry Radwańskie również milczą, co tylko podsyca nastroje wśród ich zwolenników.

Katarzyna Markusz