Wesprzyj Dni Izraela w Krakowie

W tym roku na obchody Dni Izraela w Krakowie organizatorzy chcą zaprosić zespół Malox z Tel Awiwu. Dlatego organizują internetową zbiórkę. Potrzebują 5500 zł. Mają już 1131 zł.

“W tym roku, aby rozwijać ofertę programową Dni Izraela w Krakowie i trafić do szerszej publiczności zdecydowaliśmy się na zorganizowanie koncertu finałowego z udziałem izraelskich muzyków z zespołu Malox z Tel Awiwu. Uważamy, że zorganizowanie takiego koncertu po raz pierwszy w historii festiwalu umożliwi dalszy rozwój i w konsekwencji stworzenie istotnej imprezy na stałe goszczącej w kalendarzu kulturalnym Krakowa. Zdecydowaliśmy się na Malox, dlatego, że ich muzyka łączy w sobie nowoczesne dźwięki z tradycyjnymi bliskowschodnimi rytmami.”

Dni Izraela to odbywający się od 2004 roku tygodniowy festiwal, którego celem jest prezentacja kultury Izraela ze szczególnym uwzględnieniem jego różnorodności etnicznej i religijnej. Wydarzenie początkowo organizowane było przez stowarzyszenie Gesher. Festiwal jest wydarzeniem apolitycznym, unikającym promowania określonych poglądów. Wierzymy, że przekazanie mieszkańcom Krakowa wiedzy o zwyczajach, kulturach i religiach Izraelczyków przyczyni się pozytywnie do budowania dobrych relacji między Polakami i mieszkańcami Izraela. W tym celu co roku w programie festiwalu znajdowały się warsztaty kulinarne i językowe, degustacje win, projekcje filmów, konferencje naukowe i panele dyskusyjne, gry miejskie, wykłady i inne atrakcje.

Więcej informacji https://polakpotrafi.pl/projekt/dni-izraela-2016