“Time” aktualizuje artykuł o zamachowcu

Magazyn Time zaktualizował artykuł, krytykowany za to, że przedstawił palestyńskiego napastnika, który zabił trzech Izraelczyków, jako ofiarę izraelskich służb bezpieczeństwa.

W czwartek Rządowe Biuro Prasowe Izraela wydało oświadczenie, że Time od października nie poprawił “poważnego błędu rzeczowego”, pomimo wielokrotnych próśb w tej sprawie. W piątek gazeta skorygowała artykuł zatytułowany “Desperacja doprowadza młodych Palestyńczyków do przemocy”. Redakcja podkreśla, że aktualizacja tekstu ma dać pełniejszy obraz opisywanego ataku.

W artykule opisano Bahaa Allyan’a, jednego z dwóch Palestyńczyków, którzy zaatakowali izraelski autobus w Jerozolimie. Allyan został przez dziennikarzy Time’a opisany jako grafik, który został zabity “przez izraelskie siły bezpieczeństwa gdy rzekomo próbował przeprowadzić atak w Jerozolimie”. Nie wspomniano o trzech ofiarach zamachowców.

W zaktualizowanej wersji tekstu napisano, że Allyan przeprowadził atak na autobus w Jerozolimie, w którego rezultacie zginęły trzy osoby, w tym urodzony w Stanach nauczyciel.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!