“Mosty dla pokoju” w Izraelu

Fot. „PisgatzeevS” by Original uploader was Gilabrand at en.wikipedia – Transferred from en.wikipedia; transfer was stated to be made by User:kippi70.. Licensed under CC BY 2.5 via Commons

Po raz drugi Izrael uczcił Dzień Jedności, którego celem jest upamiętnienie Naftali’ego Frenkla, Gilada Shaera i Eyala Yifracha, trzech nastolatków zamordowanych przez Hamas.

“Tego dnia wzywamy do jedności, do pragnienia i edukowania dla pokoju, dialogu oraz zapobiegania rasizmowi” – powiedział były prezydent Izraela Szymon Peres, przemawiając przed sześciuset młodymi Żydami i Arabami w środę.

Spotkanie z Peresem odbyło się w ramach projektu “Mosty dla pokoju”. Jest to wspólna inicjatywa Peresa Centrum dla Pokoju, Google i ORT. Jej celem jest niwelowanie różnic w izraelskim społeczeństwie przy pomocy technologii. Młodzież z różnych środowisk poznaje się dzięki Google+ Hangouts, prowadzi wspólne projekty, dowiaduje się o swoim życiu. Po serii takich internetowych spotkań odbywa się prawdziwe spotkanie w Peresa Centrum dla Pokoju w Jaffie.