Bagaże kultury z Sabiną Baral w nowym miejscu

W niedzielę 12 czerwca o godzinie 12.00 Teatr Żydowski zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Bagaże kultury”. Bohaterem i uczestniczką spotkania będzie Sabina Baral – emigrantka Marca’68. Gościnnie wystąpi Krystyna Janda. Prowadzenie: Remigiusz Grzela. W związku z zaistniałą sytuacją odnośnie siedziby, tym razem spotkanie odbędzie się gościnnie w Austriackim Forum Kultury przy ulicy Próżnej 7/9. To już 27. spotkanie z cyklu. Wstęp wolny! Zapraszamy!

„Zapiski z Wygnania” Sabiny Baral, to przejmujące opowiadanie – dokument z wydarzeń marcowych, z 1968 roku. Przymusowa emigracja opisana oczami młodej dziewczyny, która wraz z rodziną opuszcza Polskę. Przypomnienie tych dramatycznych wydarzeń staje się równocześnie przestrogą dla przyszłych pokoleń przed wszelkimi rodzajami nienawiści, ksenofobią, antysemityzmem. (Ewa Lipska)

Sabina Baral urodziła się we Wrocławiu. Studiowała elektronikę, matematykę i biznes, wykładała historię architektury i design. Przez 10 lat pracowała w Dolinie Krzemowej, później zakochała się w kamieniołomach. Stworzyła wielokrotnie nagradzaną (m. in. słynnym amerykańskim CoTY) firmę SABINA Marble & Granite, która przez lata realizowała bardzo duże i prestiżowe zamówienia. Jest poliglotką i podróżniczką. Na stałe mieszka w San Francisco.