Miliard dolarów od Facebooka za posty Hamasu

fot. http://www.pcpsr.org/en/node/623

Rodziny ofiar ataków terrorystycznych przeprowadzonych przez Hamas złożyły pozew przeciwko Facebookowi w sądzie federalnym w Nowym Jorku. Domagają się miliarda dolarów za to, że portal “świadomie udziela wsparcia i swoich zasobów” grupie terrorystycznej.

Hamas jest uznawany przez Stany Zjednoczone za organizację terrorystyczną. Jego członkowie działają jednak na Facebooku. Dlatego rodziny pięciu Amerykanów, którzy byli ofiarami Hamasu, zdecydowały się na wejście na drogę sądową. Platforma społecznościowa i usługi komunikacyjne Facebooka ułatwiają terrorystom prowadzenie swojej działalności.

Głównymi powodami w sprawie są Stuart i Robbi Force, rodzice 29-letniego amerykańskiego żołnierza, który został śmiertelnie ugodzony nożem podczas wycieczki do Izraela w marcu 2016. Do pozwu dołączyli rodzice 16-letniego Naftaliego Fraenkela, który został porwany i zamordowany na Zachodnim Brzegu w czerwcu 2014; rodzice 3-miesięcznej Chai Braun zamordowanej w październiku 2014 w Jerozolimie; syn 76-letniego Richarda Lakina, który zginął w październiku 2015 oraz Menachem Mendel Rivkin, który został poważnie ranny w styczniu 2016 podczas ataku nożownika w Jerozolimie.

Wszystkie ofiary miały obywatelstwo Stanów Zjednoczonych.

Pozew nie dotyczy tylko zadośćuczynienia, ale również usunięcia z Facebooka wszystkich treści, które namawiają do przemocy wobec Izraelczyków.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!