Literatura izraelska w Sopocie

Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miasto Sopot już po raz piąty organizują Festiwal „Literacki Sopot”. W tym roku festiwal odbędzie się w dniach 18-21 sierpnia 2016 roku w Sopocie. Tematem wiodącym piątej edycji będzie literatura izraelska.

Literacki Sopot – festiwal literatury odbywający się w jednym z najpiękniejszych kurortów nad Bałtykiem. Celem festiwalu jest promocja literatury i czytelnictwa wśród mieszkańców Trójmiasta oraz turystów odwiedzających Sopot. Na cztery dni miasto zmienia się w prawdziwy literacki kurort, a najpiękniejsze zakątki Sopotu tętnią rytmem literackich spotkań, warsztatów i dyskusji. Festiwal to także wspólne czytanie literatury, projekcje filmów nią inspirowanych, targi książki, a także działania z pogranicza literatury i innych dziedzin sztuki.

W festiwalu wezmą udział: mistrz krótkich form i świeżo upieczony obywatel Rzeczpospolitej Polskiej Etgar Keret, uwielbiany autor kryminałów Dror A. Mishani, królowa komiksu Rutu Modan i bohaterka małego politycznego skandalu w Izraelu Dorit Rabinyan. Profesor Andrzej Nowak, Karolina Szymaniak oraz Emil Marat z Michałem Wójcikiem – to tegoroczni goście Literackiego Sopotu związani z książką historią.

Więcej informacji na stronie: http://www.literackisopot.pl/

Projekt finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Miasta Sopotu.