„Szosza” – pierwsza gościnna premiera Teatru Żydowskiego

Teatr Żydowski zaprasza na pierwszą premierę poza dotychczasową siedzibą przy Placu Grzybowskim. Pokazy spektaklu „Szosza” w reżyserii Karoliny Kirsz odbędą się 14-18 grudnia gościnnie w Warszawskiej Operze Kameralnej. Scenariusz powstał na podstawie ostatniej powieści Izaaka Baszewisa Singera. Premiera zaplanowana jest w dniach 16 i 17 grudnia.

Aron Greidinger, syn ortodoksyjnych Żydów, ucieka w świat nowoczesności, samospełnienia i hedonizmu. Jako początkujący pisarz błąka się po ulicach Warszawy, szukając literackiego natchnienia i odwiedzając swoje liczne kochanki. Jednak nie potrafi zapomnieć o Szoszy, dziwnej dziewczynce, z którą się wychował.

Spektakl zadaje pytanie o miejsce tradycji w naszym życiu. Pragniemy wyzwolić się z jej okowów, zyskać wolność, ale płacimy za to wysoką cenę – jest nią poczucie pustki i osamotnienia. Świat zmierza tanecznym krokiem do katastrofy, istniejący porządek chwieje się w posadach, a wszyscy tylko pragną „zanurzyć się na chwilę w rozkoszy nim nie znikną na wieki”.

Strona www spektaklu: http://www.teatr-zydowski.art.pl/spektakl/szosza
Terminy: 14-18 grudnia 2016 r. (spektakle wystawiane są codziennie o 19.00, w niedziele o 18.00)
Miejsce: gościnnie w Warszawskiej Operze Kameralnej przy alei „Solidarności” 76B (wejście od al. „Solidarności”, na lewo od Kościoła Ewangelicko-Reformowanego)
Bilety: 40-60 zł
Rezerwacja biletów pod numerem tel.: (22) 526 20 34, (22) 526 20 32, (22) 850 64 50 lub 51 i bow@teatr-zydowski.art.pl oraz online http://www.teatr-zydowski.art.pl/