“Przyszłość dialogu międzyreligijnego” w muzeum Polin

Muzeum Polin, fot. M. Starowieyska

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zaprasza na dyskusję “Przyszłość dialogu międzyreligijnego” 16 stycznia (poniedziałek) o godz. 18.

Główną ideą cyklu “Między religiami” jest omawianie współczesnych problemów w odniesieniu do judaizmu, chrześcijaństwa i islamu. Cykl prowadzą: Halina Bortnowska, Stanisław Krajewski i Andrzej Saramowicz i ich goście.

W trakcie styczniowego spotkania pt.: “Jaka jest przyszłość dialogu międzyreligijnego?” będziemy się zastanawiać nad możliwością dialogu w czasach radykalnych postaw.

Dialog międzyreligijny jest dziś często używanym określeniem: wszyscy dyskutują ze wszystkimi, spotykają się i konferują. Czy jednak dialog międzyreligijny przynosi zamierzone korzyści? Dlaczego ma tylu przeciwników? Czy chęć porozumienia jest autentyczna.

Gościem spotkania będzie Bogdan Białek, redaktor naczelny miesięcznika “Charaktery”, współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, Przewodniczący Rady Polskiej Fundacji Sufich im. Dżelaladdina Rumiego członek Komitetu Honorowego Międzynarodowego Instytutu Dialogu i Tolerancji im. Jana Karskiego.

Wstęp wolny.