Aresztowany Izraelczyk próbował odebrać broń policjantce

Dziś w Izraelu aresztowano nastolatka, który jest podejrzany o wysyłanie fałszywych alarmów bombowych do ośrodków żydowskich w USA. Domniemany sprawca ma podwójne, izraelsko-amerykańskie, obywatelstwo. Jego obrońca poinformował, że nastolatek cierpi na zaburzenia wywołane guzem mózgu.

W czwartek sąd zdecydował o zatrzymaniu w areszcie Izraelczyka.

Dochodzenie w tej sprawie trwało przez kilka miesięcy. Prowadzone było przez FBI i służby izraelskie. Podejrzany, w czasie zatrzymania, próbował odebrać broń policjantce. Funkcjonariuszka zachowała jednak kontrolę nad sytuacją.

Nie podano danych osobowych podejrzanego. Nastolatek odmówił składania wyjaśnień. Jego obrońca poinformował, że podejrzany cierpi z powodu niezłośliwego guza mózgu, który wpływa na zaburzenia w zachowaniu. Z tego powodu nie chodził do tradycyjnej szkoły, ale uczył się w domu.

Nastolatek jest podejrzany o wykonywanie przy pomocy specjalistycznego sprzętu i oprogramowania telefonów z fałszywymi alarmami bombowymi do instytucji żydowskich, synagog i miejsc użyteczności publicznej w USA, Nowej Zelandii i Australii. Spowodował podobne zagrożenie wobec linii Delta Airlines, doprowadzając do awaryjnego lądowania samolotu w lutym 2015.