Izrael pomaga rannym Syryjczykom

Izraelczycy od dawna angażują się w pomoc ofiarom wojny w Syrii. Tym razem nagrano, jak izraelskie wojsko zapewnia pomoc medyczną siedmiorgu rannym Syryjczykom. Mężczyzna, cztery kobiety i dwoje dzieci zostali ranni w wybuchu, do którego doszło niedaleko granicy z Izraelem. Dwuletnia dziewczynka miała rany głowy.

Wojskowi wiedzieli, że ranni Syryjczycy zbliżają się do granicy.

– W chwili, gdy zdaliśmy sobie sprawę z powagi sytuacji, z tego, że będziemy pomagać siedmiorgu pacjentom w stanie krytycznym, ze skomplikowanymi i poważnymi obrażeniami, zdecydowaliśmy się na wezwanie do pomocy dodatkowych zespołów – podano w wojskowym oświadczeniu.

Wszyscy ranni trafili do szpitali w Izraelu.

Od początku roku izraelska armia pomogła około trzem tysiącom rannych Syryjczyków, którzy dotarli do granicy na Wzgórzach Golan.

Prezydent Izraela, Reuwen Riwlin, zaapelował do społeczności międzynarodowej o pomoc dla Syrii. Zapowiedział również większe zaangażowanie Izraela w akcje humanitarne w regionie. Izrael utrzymuje swoją politykę nieinterweniowania w wojnie domowej w sąsiednim kraju, która pochłonęła już około 400 tysięcy ofiar. Izrael przyjął 100 syryjskich sierot, którym zapewnił możliwość stałego pobytu.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!