Milionowy gość w Muzeum Polin

W niespełna trzy lata od otwarcia Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN gościło milionowego zwiedzającego na wystawie stałej. W środę 4 października szczęśliwiec, który nabył milionowy bilet wstępu, został obdarowany licznymi niespodziankami. Zostały one przygotowane wspólnie przez muzeum i Polskie Linie Lotnicze LOT.

To jeden z biletów kupionych przez Barbarę i Sławomira ze Szczecina okazał się tym milionowym upoważniającym do wstępu na wystawę stałą pt. 1000 lat historii Żydów polskich. Z tej okazji w obecności dyrektora Muzeum POLIN prof. Dariusza Stoli, pracowników oraz prezesa Stefana Malczewskiego, Członka Zarządu ds. korporacyjnych Polskich Linii Lotniczych LOT zwiedzający zostali obdarowani licznymi niespodziankami. Największymi były: bilet dla dwóch osób na przelot do Tel Awiwu z wybranego lotniska w Polsce, karta Klubu Przyjaciół Muzeum ważna dla dwóch osób i uprawniająca do nieograniczonego wstępu na wystawę stałą, wystawy czasowe i licznych zniżek a także katalog wystawy stałej.

– Nasze muzeum, otwarte niespełna trzy lata temu, stało się jedną z najważniejszych atrakcji stolicy, przyciągając co roku setki tysięcy zwiedzających z Polski i zagranicy. Doceniają je także eksperci: w 2016 r., jako pierwsi w historii, zdobyliśmy niemal jednocześnie dwie najważniejsze europejskie nagrody muzealne. Dziś cieszymy się przybyciem milionowego Gościa naszej wystawy stałej. Zapraszamy wszystkich, którzy nie mieli jeszcze okazji jej zobaczyć – powiedział dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN prof. Dariusz Stola.

Wystawa stała Muzeum POLIN w liczbach:

Milion zwiedzających wystawę stałą ze 113 krajów od otwarcia w 2014 roku;
Blisko 3000 zajęć edukacyjnych na wystawie stałej;
Spośród miliona gości około 45 proc. stanowią uczniowie i młodzież z Polski i świata;
Ludzie z całego świata pokonali tysiące kilometrów, by poznać historię polskich Żydów; prawie połowa gości pochodzi z zagranicy, w tym: m.in. z Azerbejdżanu, Wietnamu, Ekwadoru, RPA, Japonii;
Codziennie ponad 150 pracowników POLIN pracuje na rzecz wystawy stałej.

Partnerem wydarzenia i fundatorem biletów lotniczych są Polskie Linie Lotnicze LOT, Sklep ArtBookStore oraz Charlotte Menora.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!