Jidyszowy bohater w produkcji HBO

Nigdy nie lekceważcie kiszonych ogórków. Główny bohater filmu „An American Pickle” – Herschel Greenbaum – wpada do balii z piklami, z której budzi się po stu latach. O tym, co z tego wyniknie przekonamy się 6 sierpnia na HBO.

Seth Rogen w filmie wciela się w dwie role: Herschla i jego prawnuka Bena Greenbauma. Herschel ciężko pracuje na swoje utrzymanie. W latach 20. ubiegłego wieku emigruje do Ameryki, by zmienić swoje życie na lepsze. W nowym kraju pracuje w fabryce marynat. To tam wpada przez przypadek do balii z piklami, gdzie spędza sto lat. Po tym czasie budzi się i próbuje odnaleźć na współczesnym Brooklynie. Jedynym krewnym, jakiego ma, jest prawnuk Ben, programista, z którym ciężko przychodzi mu się porozumieć.

Trailer, który właśnie udostępnili producenci filmu, zaczyna się od dialogu w jidysz. Herschel, żyjący w miejscowości “Schlupsk w Europie Wschodniej”, pyta siedzącą obok kobietę o jej marzenia. Ta chciałaby być tak bogata, by móc kupić własną macewę.

Niedługo później oboje biorą ślub i płyną do nowego życia w Ameryce. Herschel dostaje pracę w fabryce i obiecuje żonie, że za sto lat ich rodzina będzie znakomicie funkcjonować.

Reżyserem filmu jest Brandon Trost, który dotychczas był głównie autorem zdjęć i aktorem.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!