“Gdyby Nina wiedziała” – nowa książka Dawida Grosmana

Już za tydzień premiera najnowszej powieści Dawida Grosmana zatytułowanej “Gdyby Nina wiedziała”. Jest to kunsztownie skonstruowana opowieść o relacjach matek i córek, i o tym jak jeden wybór może zdeterminować życie kolejnych pokoleń. Napisana z czułością i wrażliwością historia pozwala zrozumieć, dlaczego relacje z najbliższymi bywają tak trudne, a miłość jest zawsze wyborem.

Przy okazji tej premiery Wydawnictwo Znak Literanova wznawia genialną powieść “Wchodzi koń do baru”, za którą Grosman otrzymał Międzynarodowego Bookera.

Dawid Grosman, mistrz psychologicznej wiwisekcji, kunsztownie splata życiorysy trzech kobiet, pokazując ich długą drogę do pojednania.

Piotr Paziński

“Moja babka Wera wiele lat temu bardzo kogoś pokochała. Ceną za miłość było zesłanie do jugosłowiańskiego obozu, gorszego niż Auschwitz, położonego na skalistej, spalonej słońcem wyspie. To, co się tam wydarzyło, zdecydowało o losach naszej rodziny. Nina – córka Wery – miała wtedy sześć lat. Musiała sobie radzić sama. Kiedy dorosła, porzuciła swoje dziecko. Czyli mnie. Ja jestem Gili. Jestem córką Niny i wnuczką Wery. I to ja muszę w końcu poznać całą historię. Odkryć rodzinne zdrady i zrozumieć, dlaczego odziedziczyłam traumę, na którą nie zasłużyłam” – czytamy w opisie książki.

“Gdyby Nina wiedziała” to oparta na prawdziwych wydarzeniach najnowsza powieść Dawida Grosmana – wybitnego pisarza izraelskiego, wymienianego jako pewny kandydat do Literackiej Nagrody Nobla. Literackie arcydzieło wbijające w fotel, które pozwala zrozumieć, dlaczego relacje z najbliższymi bywają tak trudne, a miłość jest zawsze wyborem.

Dawid Grosman, “Gdyby Nina wiedziała”, przekład Magdalena Sommer, wyd. Znak

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!