Gal Gadot wyprodukuje film o miłości Izraelki i Palestyńczyka

http://galgadot.com/

Aktorka i producentka, znana na całym świecie z tytułowej roli w filmie “Wonder Woman”, będzie wraz z mężem Jasonem Varsano jedną z producentek filmu opartego na książce “Żywopłot”.

Napisana przez Dorit Rabinyan powieść to historia miłości Liat i Himlego. Ona jest Izraelką, on Palestyńczykiem. Kochają się, ale mogą być ze sobą tylko w Nowym Jorku, a nie w rodzinnych stronach, gdzie dzieli ich mur – i ten fizyczny zbudowany z betonowych płyt, i ten emocjonalny składający się z wieloletnich uprzedzeń i nieufności podsycanej przez polityków z obu stron.

“Żywopłot” był jedną z lektur polecanych izraelskim uczniom, aż w 2016 r. ówczesny minister edukacji Naftali Bennett zawiesił książkę na tej liście. W tym momencie zaczęła się ona znakomicie sprzedawać, a o decyzji ministra informowały media nie tylko w Izraelu ale i na całym świecie. “Żywopłot” niedługo później na listę lektur powrócił. Teraz zostanie sfilmowany.

Gal Gadot nie będzie jedyną producentką filmu. W produkcję włączy się firma Pilot Wave, która pracuje też nad obrazem o Irenie Sendlerowej (w tej roli wystąpi sama Gadot). Szczegółów dotyczących obsady “Żywopłotu” jeszcze nie ujawniono.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!