Milion dawek szczepionki dla dzieci przyjechało do Izraela

szczepionkaSzczepionka, fot. U.S. Secretary of Defense

W sobotę na lotnisku Ben Guriona wylądował transport z milionem dawek szczepionki przeciwko COVID dla dzieci w wieku 5-11 lat. Szczepienia w całym kraju rozpoczną się we wtorek.

Szczepionki firmy Pfizer trafiły do Tel Awiwu z Lipska. Prosto z lotniska pojechały do centralnego punktu dystrybucji w Modiin. stamtąd będą rozsyłane do punktów szczepień. Dzieci w wieku 5-11 lat również otrzymają dwie dawki szczepionki.

Dawka dla dzieci ma 1/3 wielkości dawki dla dorosłych. Aby zapobiec pomyłkom, szczepionki mają inne opakowania niż te dla starszych osób.

W piątek premier Izraela Naftali Bennett zadeklarował pełną transparentność w sprawie programu szczepień dla dzieci. “Wiem, że w tej sprawie jest pewna wrażliwość. Jest wielu ludzi, którzy boją się szczepić dzieci i niekoniecznie są ‘antyszczepionkowcami’ lub tymi, którzy kupują teorie spiskowe” – napisał na FB. “Przekażemy wam, rodzicom, wszystkie informacje naukowe – i podejmiecie decyzję”.

Bennett zapewnił, że swojego syna również zabierze na szczepienie.

Obecnie w Izraelu zaszczepić obiema dawkami i dawką przypominającą mogą się wszystkie osoby w wieku powyżej 12 lat. Dzieci w wieku 5-11 lat szczepione są już w USA, gdzie skorzystało z tego do tej pory 10% uprawnionych.

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!