Pokaz filmu “Cinema Sabaya” w Warszawie

31 maja, o godzinie 19 w Kinogramie w Fabryce Norblina (Warszawa, ul. Żelazna 51/53) odbędzie się kolejna edycja spotkania “KOLORY KOBIET X SILNE RAZEM”. Tym razem na ekranie pokazany zostanie niezwykły film „Cinema Sabaya”, a gościem specjalnym będzie Ewa Kasprzyk.

“Cinema Sabaya” to film o ośmiu żydowskich i arabskich kobietach, które zapisują się na warsztaty, by pod okiem młodej filmowczyni z Tel Awiwu dokumentować swoje życie. Stopniowo, dzięki prostym “pracom domowym” z kamerą, odsłaniają swoje problemy i osobiste dramaty. Zmieniająca się dynamika grupy zmusza je do kwestionowania własnych poglądów i przekonań. Spotkania, będące odskocznią od codzienności, niepostrzeżenie zaczynają przypominać sesje terapeutyczne. “Cinema Sabaya” to wyjątkowy obraz ukazujący kobiecą perspektywę, oferujący widzowi głębokie, pozytywne przeżycia.

Reżyserka: Orit Fouks Rotem. Reżyserka i scenarzystka, absolwentka szkoły filmowej Sama Spiegla w Jerozolimie. Jej dyplomowy film “Staring Match” był pokazywany na festiwalach na całym świecie, m.in. w San Sebastian, Montrealu, zdobył Grand Prix na Hangzhao, nagrodę za najlepszy scenariusz na Tel Aviv Student FF oraz wyróżnienie na Jerusalem FF. Współreżyserowała serial dokumentalny i dwa filmy krótkometrażowe. “Cinema Sabaya”, jej pierwszy pełnometrażowy film fabularny, miał premierę na festiwalu w Jerozolimie, gdzie otrzymał Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę za Debiut (Israeli Program).

Newsletter

Wpisz poniżej swój e-mail, a nie przegapisz najważniejszych artykułów!