Fatah wini Izrael za ataki w Paryżu

Na oficjalnej stronie partii Fatah znalazły się obrazki sugerujące, że za zamachami w Paryżu stoi Izrael. Jednocześnie jedna z palestyńskich gazet oskarżyła Mossad o współudział we francuskiej zbrodni.

Jeden z opublikowanych obrazków przedstawia izraelskiego premiera, Beniamina Netanjahu, pomagającego terroryście z Państwa Islamskiego strzelać do Paryżan. Na drugiej znajduje się pudełko zapałek z napisem “terroryzm”. Wystają z niego dwie zapałki – jedna przypomina terrorystę z ISIS, druga ortodoksyjnego Żyda.

“To nie przypadek, że ludzka krew płynie w Paryżu w tym samym czasie, kiedy Europa zaczyna nakładać sankcje wobec produktów osadników i kiedy Francja zachęca Radę Bezpieczeństwa do wdrożenia rozwiązania w postaci dwóch państw – Palestyny i Izraela” – napisano w palestyńskiej prasie.

Fatah to Ruch Wyzwolenia Narodowego Palestyny, jedna z największych palestyńskich partii politycznych. Jej liderem jest Mahmud Abbas, prezydent Autonomii Palestyńskiej.

Kilka dni temu Unia Europejska wydała dyrektywę nakazującą oznakowanie produktów pochodzących z Zachodniego Brzegu, a dostarczanych przez izraelskie firmy, jako “wytwarzanych na terenach okupowanych”.

Źródło: http://www.palwatch.org/main.aspx?fi=157&doc_id=16264