Oświadczenie premiera Izraela po atakach w Paryżu

Oświadczenie premier Beniamina Netanjahu w związku z atakami terrorystycznymi w stolicy Francji.

“W imieniu narodu i rządu Izraela chciałbym przekazać najgłębsze wyrazy współczucia Francuzom oraz bliskim wszystkich ofiar ataków terrorystycznych w Paryżu. Chciałbym również życzyć szybkiego powrotu do zdrowia rannym podczas zamachów.

Izrael stoi ramię w ramię z Francją we wspólnej walce przeciwko agresywnemu islamistycznemu terrorowi. Poleciłem naszym służbom bezpieczeństwa oraz wywiadowi, aby udzieliły wsparcia partnerom francuskim oraz europejskim.

Terroryzm to celowe i systematyczne atakowanie ludności cywilnej. Nie można go niczym usprawiedliwić. Niewinni ludzie w Paryżu, tak samo jak w Londynie, Madrycie, Bombaju, Buenos Aires i Jerozolimie są ofiarami terroryzmu islamskiego, a nie jego przyczyną. Jak mówiłem wiele razy w ostatnich latach, wojujący islamski terroryzm atakuje nasze społeczeństwa ponieważ pragnie zniszczyć naszą cywilizację i wartości.

Wzywam cały cywilizowany świat, abyśmy zjednoczyli się w walce przeciwko pladze międzynarodowego terroryzmu. Atak na jednego z nas powinien być traktowany jako atak na nas wszystkich. Musimy potępić każdą formę terroryzmu oraz walczyć z nim z niesłabnącą determinacją. Jedynie ta zdecydowana postawa pomoże siłom cywilizacji pokonać brutalność terrorystów.”

http://embassies.gov.il/warsaw/newsAndEvents/Pages/2015/11-Premier-Izraela-o-atakach-w-Paryzu.aspx