Żydowski Kraków śladami Teofili Silberring

Na stronie Żydowskiego Muzeum Galicja oraz Centropy dostępna jest do pobrania darmowa aplikacja „Żydowski Kraków śladami Teofili Silberring”. Jest to niezwykły przewodnik, za pomocą którego można odwiedzić miejsca nierozerwalnie związane z życiem Tosi. Ukazuje on również historię dorastania w przedwojennym Krakowie, przetrwania w czasie Holokaustu, powrotu do życia i do ukochanego miasta.

Wszystkich zainteresowanych bliższym poznaniem Tosi, serdecznie zapraszamy na wydarzenie towarzyszące powstaniu aplikacji – wspólny spacer po Kazimierzu śladami rodziny Silberring! Startujemy już 5 grudnia o godz. 13.00 z Żydowskiego Muzeum Galicja. Spacer poprzedzi spotkanie z Panią Anną Polony – wybitną aktorką, „Pierwszą Damą Starego Teatru”, będącą narratorką historii Tosi w polskiej wersji językowej aplikacji. Pani Anna Polony przybliży wszystkim osobę i historię Tosi, czytając podczas spotkania fragmenty jej opowieści.

Osoby zainteresowane udziałem w wydarzeniu prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojej obecności mailowo:
katarzyna.kotula@galiciajewishmuseum.org lub telefonicznie (12 421 68 42)

Stworzenie aplikacji było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, udzielonego w ramach programu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2015″. Specjalne podziękowania kierujemy także do naszych partnerów w projekcie: Fundacji Taubego i Fundacji Kronhill-Pletka.

Aplikacja podlega licencji Creative Commons (BY).

Żydowskie Muzeum Galicja