Elton John na Life Festival w Oświęcimiu

fot. Richard Mushet on Flickr - Elton John on Flickr. CC BY-SA 2.0 na podstawie Wikimedia Commons

Elton John będzie gwiazdą przyszłorocznej edycji Life Festival w Oświęcimiu. Artysta wystąpi 18 czerwca 2016.

Kto nie zna takich hitów, jak „Candle In The Wind”, „Sacrifice”, “Nikita” czy „Can You Feel The Love Tonight”? Pierwszy z tych utworów, zaśpiewany na pogrzebie księżnej Diany, należy do najpopularniejszych singli wszech czasów — kupiło go przeszło 33 miliony ludzi!

Elton John nie musi już nic nikomu udowadniać, a jednak wciąż jest niezwykle aktywnym artystą — niemal nieprzerwanie koncertuje, a w lutym 2016 roku ukaże się jego nowy studyjny (32. w dorobku!) album, „Wonderful Crazy Night”.

To właśnie tę płytę będzie promował Sir Elton podczas przyszłorocznego, jedynego w Polsce koncertu na Life Festival Oświęcim. W programie występu nie zabraknie oczywiście hitów, których artysta ma w repertuarze mnóstwo — oprócz wymienionych wcześniej poruszających ballad nagrał też m.in. takie kawałki jak “I’m Still Standing”, czy “Saturday Night’s Alright For Fighting”, przy których nogi same rwą się do tańca.

Z radością przyjąłem zaproszenie na Life Festival Oświęcim. Przyświecająca festiwalowi idea pokoju, którego świat tak bardzo potrzebuje w dzisiejszych czasach, jest mi szczególnie bliska. Jak każdy byłem zszokowany niedawnymi atakami terrorystycznymi w Paryżu i innych miejscach. W czerwcu w Oświęcimiu będziemy celebrować życie, pokój i muzykę. Tym koncertem podziękuję moim polskim fanom, którzy są mi wierni od 1984 roku, gdy po raz pierwszy wystąpiłem w waszym kraju
– Elton John

Elton John wystąpi na LFO ze znakomitymi muzykami u boku. W składzie zespołu znajdą się: Davey Johnstone — gitara, Matt Bissonette — bas, John Mahon — instrumenty perkusyjne, Kim Bullard — klawisze oraz Nigel Olsson — perkusja.

Źródło